#СУБКУЛЬТУРА №8: Sonnium

SonniumЦього разу ми вирішили трішки проексперементувати, відійшовши від класичного подання #СУБКУЛЬТУРИ. Сьогодні ми подаємо рубрику як стенограму живої розмови, яка відбулась на "Святі музики у Львові"Sonnium (Дивний Сонні, Дивун Сонні) - молодий виконавець з передмістя Львова. Слухачі ПідБіту знайомі з його творчістю, проте дуже мало людей знає, як він виглядає, ще менше людей бачило його виступи, і лиш одиниці знають його ім'я. Нам вдалось побачити і дізнатись все!

• Мамонт: Розкажи, з чого в тебе все почалось, як так сталось, що ти вирішив робити реп?
- Sonnium: Якщо чесно...В деталях не опишу, але скажу в загальному: років шість тому мені в руки попав CD, на якому було записано багато репу, а саме - трохи "русского" (старі треки Касти), композиції Емінема, треки...ще навіть з "Подвійного Форсажу" і багато "негритянського" хіп-хопу. Це був єдиний диск, який я заюзував зранку до вечора на своєму бумбоксі. Я пиляв і пиляв ту музику, бо вона мене впирала. Потім мені від брата попала касета "Восьма Миля" і я побачив, наскільки в Америці "торчать" від того двіжу, мені це дуже сподобалось. Тоді я і почав думати про український реп і пробувати писати щось своє, ставати репером, срака-дошка. Спочатку я старався писати дуже "серйозні" тексти, казати що я реп, то сьо, але...хто тоді слухав український реп? Через рік часу я побачив Вову зі Львова, почухав голову і подумав: "Напевно так треба робити той україномовний реп". Ну, але я ніколи не впирався в якісь концепції, не старався бути подібним на когось, я просто читав реп. Ще від тих моїх перших текстів єдиною моєю задачею було зробити такий реп, який би можна було слухати і котрий був би нічим не гірший від негритосів з МTV і тому подібне.
 
 
• Мамонт: Яким був перший твій трек?
- Sonnium: Ну, мій перший трек був ху-овим.
Айк (напарник Сонні, вклинюючись в бесіду - ред.): І другий теж був ху-овим.
Sonnium: ну, дійсно. Він був дуже серйозним, але дуже нікудишнім. Ну, але там однокласники слухали і казали, "да круто тіпа". Я ще його навіть читав на живому виступі, і народ такий "Оу, він з Зимної Води (передмістя Львова - ред.) та ще й реп читає!". Але, повторюсь, він був нікудишнім.
 
 
• Локамп: Ти слухав багато різноманітного закордонного репу, але потім так сталось що ти почув і наш реп також. Хто з українських виконавців вплинув на тебе найбільше?
- Sonnium: От, це цікаве питання, бо мене впер репак задовго до того, як я почув його на українській мові. Ні по телебаченню, ні по радіо, та навіть з блютузу від однокласника я не чув жодного україномовного репера, почувши якого я б сказав «О, круто». Я просто сутками заюзував негрів і хотів робити так само круто, як вони. Так я і починав, брав біти Доктора Дре (Стілл Дре), клав їх у «Віртуал Діджей», який тільки но тоді появився, пробував їх шось там підрізати, рівняти. Потім, вже через рік, я вперше побачив на М1 Вову зі Львова – то був перший український реп, який я почув і подумав «О, дядько вже на М1 гроші заробляє, а я ще такий зелений». Ну, бл-ть…Якшо чесно, я раніше ніколи не шукав україномовний реп там вконтакті, чи ше десь… трохи жевріла думка типу «Може я, мать його, такий один?». З тих найближчих для мене по духу (ну і по мові, вони ж на рускій пі-дують) – це були ті ж старі треки Касти. А от вже поотім, коли пішли якісь студії, записи типу, дійсно з україномовного репу, хто ж мене впер….ее…Був, один такий дядько, я забув з якого він читає…він мав такий дуже крутий кліп на політичну тематику…
Айк: Гринджоли.
Sonnium: та нє, які бля Гринджоли… він читав шось там «ні, в моїй…»
Мамонт: Крижик – Ні, в моїй країні так не буде.
Sonnium: Точно! Це був один з перших україномовних реперів, який мене вразив. Ну і, потім, багато крутих тіпів, яких я знаю…Там, Глава 94 в ті часи, коли вони брились на лисо, вилазили на сцену і кричали «буеее, ми самий брудний реп Львова!». Я в той час стояв з пацанами під сценою, пив пиво і казав «Їб-ть, пацани викладаються, як можуть»….Ну а потім ми зустрілись з Андрієм Айком на студії. Я туди приїхав з Мішою Котом писати трек, то були Piraniy Records, нас писав Вова Мутний, там ми познайомились, поспілкувались і так вийшло, що почали творити щось разом.
Айк: До речі, цікаво – перед тим як поїхати на ту студію, я сів слухати якісь музони і побачив, що новий трек випустив якийсь чувак. Я подумав, що це один з учасників «Ціни Ритму», Дивний Джонні. Я включив….і поняв, що я шось не так прочитав. Глянув ще раз – Дивний Сонні. Мене пропер цей музон, поїхав на студію – і якраз його там зустрів. І відтоді все пішло не так.
 
 
• Мамонт: На твою особисту думку, найкращий трек Дивного Сонні на зараз?
- Sonnium: Огоу, чувак…По-перше, дивись: напевно, народ каже що я дуже багато разів міняв свій нік, альтерего, але по суті я не міняв його ніколи – воно завжди має один такий загальний корінь, як Сонні, якось так приліпилось до мене. На сьогоднішній день моє творче імя звучить як Sonnium…ще й при тому на латинській, бл-ть! Що до найкращого….Думаю, в мене нема найкращого. Є пару, які можуть люди послухати, але не більше.
Айк: «Замшевий».

 
• Локамп: Чому так мало людей хоче вникати в суть українського репу? На твою думку, проблема в слухачах чи виконавцях?)
- Sonnium: На мою думку, проблема в цілому. Бо ще роки 3-4 тому україномовний реп був на зародковому рівні, а зараз він вже на рівні малюків, які сруть в памперси без перестанку. Багато реперів, багато репу, трохи двіжу, люди шось пробують читати інші люди пробують їх зрозуміти і в цілому така каша. Україномовний реп пробує рости, процвітати і пахнути, але він ще на тому маленькому рівні. Я думаю, з часом все буде видно: хто залишиться на плаву – того і будуть слухати, не десятки і сотні, а тисячі. Кожен пропонує свій реп по свому.
 
 
• Мамонт: Що Сонніум планує на майбутнє? Які творчі плани?
- Sonnium: Сонніум планує випустити ЕР якби сольне, але там будуть і спільні треки дійсно з колєгами, не просто там з пацанами, з якими, бл-ть, хотілось би записатись. Правда, не буде одного колєги, Айка, в нього весняна депресія, він каже шо забив болт на реп. Колєга Кіт записався і свалив в Польщу, ну і ще зі Степаном (кашляючим едом – ред.), словом, буде такий собі маленький, душевний релізик.
 
• Мамонт: часто зараз запитуємо, спитаєм ще тебе: що потрібно, аби український реп вистрелив?

- Айк: Висрали?
Sonnium: Що би дійсно вистрелив, я думаю, принаймні одного україномовного МС мають показати по каналі MTV з дійсно крутим кліпом, що америкоси зранку, коли проснуться, перед тим як іти до школи (а вони, бл-ть, в 26 ідуть до школи, в 11 клас), подрочити, і перед тим всім подивитись по телику кліп якогось пацана зі Львова і сказати «Оууу шит мен, зис ис факин реп, срака дошка, зіс іс емейзінг». Я думаю, всьо розходиться в ї-учій рекламі.
 
• Локамп: Кого з українських бітмейкерів ти можеш виділити?
- Sonnium: в першу чергу, так грубо і…неочікувано – A.Rubik. В другу чергу – Максі Кренк. Він геній в тому всьому: як куплет написати, так і мінус настукати, а потім то всьо звести. І третє місце, на мою думку, займає Unikey Beats.
 
• Локамп: Чому молодь в районах слухає не вас, а ОУ74, Чємадани і так дальше. Чому вони не хочуть щось шукати українською мовою?
- Айк: Тому що молодь нічого не хоче шукати. Молодь хоче бути крута, бл-ть, слухати круту музику. А її круто подають, роблять круті фестивалі, круті кліпи і крута вся організація. Вони хочуть бути схожими на цих крутих пациків, тому і слухають їх. А ми – такі ж самі звичайні, як і ця молодь на районі, можуть підійти попросити цигарку, потиснути руку. Людям треба зірок, вони хочуть рівнятись на зірок, а не на таких же як вони.
Sonnium: Будьмо уважні, з нами Андрій, амінь. Люди хочуть рівнятись на тих, кого вони бачать по телевізору і Ютубу. Але немало, немало людей які чули наш реп. Ми кажемо, що вся проблема у відсутності грошей, але ні, все розходиться в стажі, тривалості виконання. Російські зірки читають десятками років, ми – перших п’ять ледве досягаєм. Ну і мода, зараз повальна мода на руреп. Навіть якшо людині не подобається ця музика, вона може казати що це круто тільки тому, що це модно!
 
• Локамп: Як ти вважаєш, інтернет зіпсував музику?
- Sonnium:Як на мене, інтернет дав дуже велику можливість всім виконавцям почути їх людям. Він музику не зіпсував, він збив бізнес. Де б нас з Андрієм почули, як би не інтернет?
 
• Мамонт: Ну і традиційні побажання підбітівцям і починаючим виконавцям.
- Sonnium: Менше наркотиків, менше популярної музики СНД, менше мейнстриму зі США (бо Америка дійде до на років так за 30).
Айк: Скажи прямо – будьте самобутніми. І, бл-ять, вичитуйте хоча б по два рази матеріал, перед тим як затулити свої демки на ПідБіт!
 
 
 

Інтерв'ю підготував Роберт Локамп і Мамонт.
Обкладинка рубрики #СУБКУЛЬТУРА - ZXD дизайн