#СУБКУЛЬТУРА №7: Альона Al.kaida

Альона Al.kaidaВперше в нашій рубриці, і , надіємось, не в останнє, до нас на розмову завітала дівчина. Київська виконавиця, що зовсім недавно презентувала свій дебютний україномовний альбом "Плюс на мінус дає плюс", Альона Al.kaida. Більш детально розповісти про себе попросимо саму Олену.

• Отож, хто така Алькаїда і як все почалося?
 
 
Якось в далекому дитинстві, коли я ще бавилася в ляльки Барбі, писала віршики про сало і співала під татові касети Депеш Мод і Скорпіонс, по телеку показали кліп Куліо – Генгста Перидайз (не пишу на англ. – спішу, сорі) – і мене то так вразило: мелодія, речитатив, мелодійний приспів, інтонація виконавців, сам сюжет… Більше подібного я не бачила довго, хоча те осіло глибоко в душі. Через багато років до мене потрапили 2 касети – перший альбом Отвєржених «Архів» і збірка «Голос вулиць 99» і це так глибоко припало до душі, що перевернуло все моє світобачення поетизму, змусило закинути до біса всі мої списані піснями зошити і пробувати себе безпосередньо у репі. В 12 років. Перший текст. Бережу до сих пір. Ахахахах. Тому не треба дивуватися, чому мене качає андеграунд і манить найбільше олдскульний звук. На рахунок псевдоніма – все просто. Друзі, скорочено від Альона – Аля – Алька – Алькаіда. Ще в 15. Переклад слова мені сподобався, то стало стимулом робити саме жіночий реп, якісно, змістовно. Стати основою для чогось більшого. Завжди з легкістю ділилася знаннями, досвідом, давала поради. Будь-кому.

 
• Знаємо, що з початку ти творила російською мовою. Що заставило тебе перейти на українську? На якій мові почуваєш себе комфортніше, впевненіше в музиці?
 
. Ну, якщо судити по текстам – так. Якщо по опублікованим трекам – ні. Все ж перший трек був на українській мові «Жіночий удар по стереотипам». А потім я потрапила під вплив тих, у кого писалася. В Переяславі. Потім тісна співпраця з Джетнет, яка також відмовилася творити на українській мові (п.с. дуже тяжко сприймаю треки російсько-українські, рідко гарне виходить, гармонійне). Якось випустила спільний трек на укр з OGM і не так давно з Первомаєм. А взагалі я мала широке коло російськомовних слухачів як в Україні так і в Росії. І якось примирилася з тим. Хоча хотілося на українській. Зробила паузу в творчості майже в 2 роки. Але реп з душі не витряхнеш, то факт. Чи особисте життя, чи загрузка роботою, чи купа подій – під час паузи я просто тікала від бітів, щоб не чути. Уникала. Слухала різну музику. А потім в курс подій ввів мене мій хороший товариш Богдан Тринько. Він відкрив картинку того, яка зара обстановка в укр. Репі і я потрапила на Підбіт. Зрозуміла, що є слухач. Найкрутіше було розуміти, що на рос мові про все вже сказано, всі рими використані, всі стилі випробувані, вся публіка моя розсіялася. Так посіялося зерно повертатися в реп на українській мові. Сьогодні я щаслива, задоволена. Маю великий простір для творчості. Хоча досі творю на різних мовах.
 
• До речі, про мови. Що там зараз в столиці з хіп-хопом? І чому ти вирішила присвятити себе саме цьому жанру?
 
А я хз. Хтось там щось творить. Студії не пустують. Дають концерти, проводять фестивалі. Я мало з ким співпрацюю. Та й співпрацювати хочеться далеко не з усіма. За деякими інтенсивно слідкую, от і все. Чому цьому жанру? Мабуть, я вище описала картинку. Але загалом мій творчий шлях – це ствердження серед людей. Нетиповий жанр, нетипове виконання. Це крик про визнання.
 

• Поговоримо детальніше про альбом. Розкажи, важко було в написанні? Як до такого твого "хоббі" поставились близькі?
 
Близькі люблять вокал. Хтось слідкує за моїм репом, хтось ні. Я за тим не ганяюся. Альбом писати було легко. Якось так виходить, що я швидко пишу. Тепер розумію, що треба серйозніше підходити до написання. Але всьому свій час. От записувати і зводити то – справа не легка. Є серія мемів – очікування-реальність. Це боляче опікає. Особливо відношення чоловіків – типу ти леді і ніфіга не шариш в зведенні/запису. Рєбят, може не глибоко, але повірте 8 років на студіях своє дають; я просто не хизуюся і не лізу поперед батька в пекло зі своїми знаннями. Ось тому мабуть, в альбомі достатньо косяків, на виправлення яких вже ні натхнення не було, ні коштів, ні мотивації. Тому маю повне право назвати свій реліз «дешевим» альбомом для дорогих людей.
 
• Як тобі здається, альбом вийшов таким, як тобі хотілось? Чи щось не вдалось?
 
Багато що не вдалося. Ба-га-то. Але маю досвід по принципу «тут і тепер». Або в запланований час, або то буде валятися роками і втратить актуальність. Наприклад, ще 4 треки, які не ввійшли до альбому, лежать готові до зведення. Колись настане їх час. А ще скільки фітів так і не ввійшли до альбому мммм… Репери такі репери)) Не хочу розпинатися. Скажу, що то колосальний урок, досвід, шлях. Якщо вирішу ще колись – все буде зовсім інакше. А то, який альбом – хай вирішує слухач.

 
• В восьмій композиції, "Тобі", сказано, що це посвята А. Хто така А, сказати можеш?
 
Так. Також Альона. Яка має нелегкий життєвий шлях. І коли інші засуджують, я підтримую. В мене не було сюжетного треку в альбомі і я вирішила зробити один і саме для неї. Хоча сюжет деформований трохи, щоб менше хто що розумів з близького оточення.
 
• Ти задоволена реакцією слухача, фітбеком від альбому, чи чекала на щось більше? Що найбільше вразило в реакції (чи не реакції) слухачів?
 
. Я радію кожному відгуку. Весь кайф в дрібницях. В людяності. Я не будувала марних ілюзій – навіщо? Я мала конкретну ціль, і я стрімко її сягаю. Яка конкретно – то особисте. Колись при зустрічі розповім л_л . Що вразило…деякі люди запропонували допомогу. Незначну, але так приємно. Бо за всі роки в творчості я не звикла до такого. Це надзвичайно надихає.

 
• Після альбому вже зявилась якась реакція від інших виконавців, організаторів можливо пропозиції в спільній роботі, чи в виступах?
 
Ні. Спільні роботи пропонували і до виходу альбому. Більше ніхто і нічого. Та й я за цим не женуся. Є певні мрії. Продовжу працювати.
 
• Що далі чекати від Al.kaida? Є вже якісь конкретні плани на найближче майбутнє?
 
.Так. Поки повільно йде робота над ЕР з однією людинкою (бальшой бальшой сікрєт), де я буду більше як вокаліст. Планую експериментувати в різних жанрах. Але трохи згодом. Вудочку закину на свій ДН.

•  Не хочеться взяти і плюнути на весь цей хіп-хоп і просто собі жити?)
 
Нє. Ні магу. Творчість назавжди.
 
• Отримавши вже певні результати, висновки від першого свого релізу - що можеш порадити початківцям, виконавцям, які тільки починають готувати свої перші композиції?
 
Гострити лезо. Відточувати себе, голос, флоу, рими. Щоб бути конкурентоспроможними. І якнайбільше експериментувати. Я можу ще дуже багато чого розповісти, поділитися досвідом і знаннями. Але краще то робити при особистому спілкуванні. Хочеться, щоб репери були більш відкритими, щирими, щоб дійсно як одна сім'я.

Інтерв'ю підготував МамонТ.
Обкладинка рубрики #СУБКУЛЬТУРА - ZXD дизайн